14:08 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cupa României. Finala s-a jucat între CSU Craiova și Astra Giurgiu

23 May, 2021 00:37 2662 Marime text
  • CSU Craiova a câştigat Cupa României, după ce a învins, sâmbătă, pe Stadionul Ilie Oană din Ploieşti, cu scorul de 3-2 după prelungiri (1-1 după 90 de minute), echipa Astra Giurgiu.

Au marcat: Găman '17 (p), Boe-Kane '90+3 / A. Ivan '14, Nistor '99, Screciu '113.

Au evoluat echipele:

Astra Giurgiu: M. Popa - Hugo Sousa (Riza '68), Jovanovici, Găman, Lamanje - Boe-Kane, Canadija, Crepulja (Adeshina '118) - Stahl (Balaure '67), Krpici, V. Gheorghe (D. Gheorghe '118). Antrenor Ionuţ Badea;

CSU Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, M. Constantin (Acka '74), Bălaşa, Bancu - Mateiu (Tudorie '74), Cicâldău, D. Nistor - Cîmpanu (Camara '66, Fedele '109), A. Ivan, Baiaram (Screciu '74). Antrenor Marinos Ouzounidis.

Meciul a fost arbitrat de Horaţiu Feşnic, ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Alexandru Cerei şi de rezerva Florin Marcu. Observatori au fost Constantin Ştefan şi Octavian Goga.

Sursa foto: Arhivă ZIUA de Constanta