20:02 02 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța natație „Cupa Andrei Nicolescu“. Tamara Lospa, cea mai bună sportivă la categoria +15 ani (GALERIE FOTO)

31 Oct, 2023 10:27 1153 Marime text

La ediția a cincea a „Cupei Andrei Nicolescu“ la natație, competiție găzduită de Complexul Sportiv de Natație Otopeni, pentru CSM Constanța au concurat, în premieră, 12 cadeți și juniori recent legitimați, iar rezultatele nu au întârziat să apară.

Astfel, Tamara Lospa a fost desemnată cea mai bună sportivă la categoria +15 ani!

Înotătoarea a reușit nu mai puțin de patru clasări pe podium: a încheiat pe locul 2 la 50 m bras și 100 m spate, după ce, în prima zi, câștigase proba de 100 m bras și obținuse locul 2 la 200 m mixt.

Și Maria Argeșanu a avut o evoluție excelentă, la categoria 16 ani: a câștigat proba de 50 m bras, după ce se clasase pe locul 2 la 100 m bras.

Alte rezultate: Tudor Iordache – locul 2 la 100 m spate și 50 m spate – categoria 15 ani, Maria Maxim – locul 3 la 50 m liber și 50 m fluture – categoria 14 ani.

Andrei Ene a fost ales antrenorul competiției la categoria fete +15 ani.

Din lotul antrenat de Rebai Oussama și Andrei Ene, au mai făcut parte Maria Popa, David Stoica, Andrei Iaschiu, Petru Apostol, Alex Ivanof, Anca Bescheret și Vlad Săraru.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța înot)