21:37 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța judo Vlad Topală, medaliat la Campionatul Național de seniori (GALERIE FOTO)

12 Apr, 2024 20:27 633 Marime text

Medalie de bronz pentru Vlad Topală la Campionatele Naționale Individuale de Judo Seniori de la Arad!

Sportivul de la CSM Constanța a urcat pe podium în concursul Open.

În întrecerea categoriei +100 kg, Vlad Topală (recent medaliat într-o competiție Under-23), a fost depășit la categoria sa de doi sportivi seniori și a încheiat pe locul 5.

O clasare pe aceeași poziție a cincea a avut și un alt reprezentant al CSM Constanța, David Laurențiu Gliga, la categoria 81 kg.

Aflat la primul său an la juniori, David a pierdut, în cap de serie, în fața lui Alexandru Raicu, unul dintre sportivii cu șanse de calificare la Jocurile Olimpice și cel care avea să devină campion național.

Rezultate promițătoare pentru judoka antrenați de Florin Radu Luca și Gheorghe Lozovanu. Felicitări, sportivilor și staff-ului! Hai, Constanța!, este mesajul clubului de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Judo)