Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
02:06 07 10 2022 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ
a

Constanța Cei mai valoroși sportivi din țară s-au întrecut la „Cupa 1 iunie“ la gimnastică aerobică (GALERIE FOTO + VIDEO)

ro

04 Jun, 2022 12:39 1083 Marime text
„Cupa 1 iunie”, foto: ZIUA de Constanța
  • Pentru loturile naționale de seniori și juniori această competiție a fost o ultimă verificare înainte de plecarea la Campionatele Mondiale din Portugalia.
Sala Sporturilor din Constanța a găzduit, sâmbătă, „Cupa 1 Iunie” la gimnastică aerobică, în organizarea CS Farul Constanța, în parteneriat cu Fundația Farul Sport 2008 Constanța și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.
 
La competiție au evoluat peste 150 de sportivi, de la cluburi din Constanța și din țară, precum CS Farul Constanța (antrenori - Cristina Dulgheroiu, Cristiana Spînu, Nicoleta Dendiu și Ștefan Huștea), CSS 1 Constanța (profesoare - Cristiana Spînu și Nicoleta Copoiu), AS „It’s What I love” Constanța (antrenoare, Elena Rușa), Aerogym Constanța (antrenoare, Andreea Spînu), UNEFS București, Academia de Gimnastică „Laura Cristache” București, Viva Sport Club București, dar și componenții lotului național de seniori (antrenoare, Maria Fumea și Mădălina Ciovee) și ai lotului național de juniori (antrenoare, Cristiana Spînu).
 

„Participă cei mai valoroși sportivi din țară, pentru loturile naționale de seniori și juniori fiind o ultimă verificare, înainte de plecarea la Campionatele Mondiale din Portugalia“, se arată pe site-ul oficial al CS Farul.

La competiție au fost prezenți, printre alții, Marcela Fumea, Alina Drăgan (în corpul de arbitri), Aurelian Arghir, Sorin Bașturea (directorul, respectiv directorul adjunct de la CS Farul), Ilie Floroiu (fostul director al CS Farul), Florina Cristache (directorul executiv al DJST Constanța), Alexandru Negraru (consilier DJST) sau Andrei Talpeș (directorul interimar al CSM Constanța).  

Sportivii secției de gimnastică aerobică a CS Farul Constamța au obținut următoarele rezultate:

Locul I -  Luca Ionuț Greu (individual masculin categoria a III-a)
Locul I - Luca Ionuț Greu / Anastasia Vintilă (perechi categoria a III-a)
Locul I - Nadia Maria Zelesneac (individual feminin categoria a III-a)
Locul I - Isabel Colioglu, Raisa Maria Huștea, Bianca Maria Avram, Denisa Marina Alecsandru,  Ingrid Petre, Maria Alessia Vrânceanu-Panciu (aerobic dance categoria I)
Locul I - Irina Ioana Preda, Ingrid Petre, Denisa Marina Alecsandru, Anastasia Maria Burlescu, Ștefania Alina Baltariu (grup categoria a II a)
Locul II - Maria Alessia Vrânceanu-Panciu (individual feminin categoria I)
Locul II - David Porcus (individual masculin categoria a III-a)
Locul II - Rebeca Crina Mișu / Vlad Theodor Ciurea (perechi categoria a III-a)
Locul II - Sorana Elena Nicolaescu, Beatrice Anamaria Budai, Ioana Cristea, Adelina Nour, Bianca Voicu, Bianca Haliuc,  Roxana Cristian,  Andreea Toma (aerobic dance categoria I)
Locul III - Vlad Theodor Ciurea (individual masculin categoria a III-a)
Locul III - Ingrid Petre, Irina Ioana Preda, Anastasia Maria Burlescu (trio categoria a II-a)
Locul III - Sofia Abagiu, Ioana Sophia Dumitru, Simina Maria Stanciu (trio categoria a III-a)
Locul III - Anastasia Chiosea, Andra Mihaela Mihuță, Maria Irina Bică, Karina Ana Petru, Ingrid Katrina Bărbieru, Bianca Elena Lungu, Alexandra Postelnicu, Corina Bucățică (aerobic dance categoria a II-a).

Antrenori: Cristina Dulgheroiu, Cristiana Spânu, Ștefan Huștea. Coregraf: Nicoleta Dendiu

PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 

Sursa foto: ZIUA de Constanța
Urmareste-ne pe Google News

Ti-a placut articolul?

Comentarii