09:57 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Condusă la pauză cu 1-0 de Academia Farul, FC Viitorul s-a impus cu 9-1

13 Aug, 2017 14:28 3291 Marime text
Cu o săptămână înaintea startului sezonului 2017/2018 al Campionatului Național de Juniori Under-19, echipele FC Viitorul și Academia Farul s-au întâlnit într-un meci de verificare.

Disputată în Complexul Academiei Hagi, partida s-a încheiat cu victoria clară a gazdelor, scor 9-1 (3-0).

Pentru formația gazdă au marcat George Acasandrei (6), Romeo Bănică (34, 39), Radu Boboc (62), Dimciu Halep (63), Cezar Mihalache (69), Andrei Zete (78) și Alexandru Pop (83, 85), în timp ce golul de onoare al Farului a fost înscris de Uzun (79).

După confruntarea echipelor U-19, a urmat, tot în Complexul Academiei Hagi, disputa dintre formațiile U-17 ale cluburilor FC Viitorul și Academia Farul.

Partida avea să se încheie cu același rezultat, 9-1 pentru FC Viitorul, însă gazdele s-au impus după ce au fost conduse la capătul primei reprize.

Academia Farul s-a aflat în avantaj la pauză în urma reușitei lui Vișan (40 - din penalty), însă în repriza secundă FC Viitorul a punctat de nouă ori prin Constantin Grameni (46), Antonio Dumitrescu (49, 69), Aron Girsik (53, 54, 63, 78) și Denis Cristocea (60, 75).

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)