15:17 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Condusă cu 2-0, CS Medgidia a revenit spectaculos şi a dus meciul în setul decisiv

08 Mar, 2021 21:38 2702 Marime text
  • În clasament, echipa din judeţul Constanţa ocupă locul patru, cu 32 de puncte.

În al doilea meci al turneului de la Voluntari, echipa feminină de volei CS Medgidia a întâlnit astăzi CSO Voluntari 2005.

Partida a fost una viu disputată şi cu răsturnări de scor, victoria aparţinându-i formaţiei gazdă cu 3-2.

CSO Voluntari 2005 a condus cu 2-0 la seturi, dar CS Medgidia (antrenori, Florin Voinea şi Radu Began) a revenit, egalând la 2 şi ducând partida în setul decisiv, unde nu a mai avut forţa de a câştiga meciul.

Scorul pe seturi în meciul Voluntari - Constanţa a fost 25-20, 28-26, 22-25, 23-25, 15-9.

CS Medgidia revine spectaculos în meciul cu CSO Voluntari, după ce a fost condusă cu scorul de 2-0, însă nu suficient pentru a-și asigura victoria.

Fetele reușesc să ducă meciul în set decisiv dar nu am mai avut suflul necesar să ne impunem.

CSO Voluntari câștigă cu 3-2 la seturi.

Fetele au luptat exemplar, însă au nevoie de mult mai multă muncă pentru a ajunge din nou la nivelul fizic pe care și-l doresc și de care e nevoie pentru un randament maxim meci după meci.

Mulțumim tuturor pentru mesaje și pentru încurajări!, a fost mesajul CS Medgidia.

În clasament, echipa din judeţul Constanţa ocupă locul patru, cu 32 de puncte, după 11 victorii şi şase eşecuri în 17 partide.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)