03:39 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis 2012 Mangalia, victorie în ultimul amical

02 Mar, 2015 00:00 2788 Marime text

Echipa de Liga a III-a ACS Callatis 2012 Mangalia a câştigat ultimul meci amical înaintea începerii returului de campionat. Sâmbătă, formaţia pregătită de Cristian Petcu şi Aurel Chelu a întâlnit pe teren propriu formaţia Unirea Topraisar (vice-lidera Seriei Est a Ligii a IV-a a judeţului Constanţa), de care a dispus cu 3-1. Pentru Callatis 2012 au punctat Mihalache (25), Fl. Braşoveanu (55, foto) şi Vărzaru (80), oaspeţii marcând pentru 2-1 în minutul 75. Echipa de Liga a III-a a început meciul în formula: Puia - Enis Cogali, Romaşcanu, Drăgăniţă, Bădaşcă - Mihalache, Erdinci Cogali, Talaşman, Vărzaru, Fl. Braşoveanu - Cazan. În minutul 35, Romaşcanu, accidentat, i-a lăsat locul în teren lui Vlădoiu, iar după pauză au mai jucat portarul Drumen şi jucătorii de câmp Ţintă şi Bândar. Petcu şi Chelu nu au putut folosi mai mulţi jucători, accidentaţi sau răciţi, precum Doicaru, Ivanof, Dimoftei, Bugu, A. Stan şi L. Alexandru. „ De mâine (n.n. astăzi), intrăm în linie dreaptă. Sperăm să ne atingem obiectivul şi să ne menţinem în Liga a III-a“, a declarat Alexandru Luchici, preşedintele echipei din Mangalia. Aflată pe locul 11 (din 14 formaţii), cu opt puncte, Callatis 2012 susţine primul meci din retur vineri, 6 martie, când, de la ora 15.00, va întâlni pe teren propriu Metalosport Galaţi (locul 13, cu cinci puncte), în etapa a 14-a a campionatului.