04:04 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis 2012 Mangalia a câştigat în deplasare

23 Sep, 2013 00:00 2487 Marime text
ACS Callatis 2012 Mangalia a câştigat cu 3-2 partida din deplasare cu Sporting Lieşti, contând pentru etapa a patra a Ligii a 3-a de fotbal, seria secundă. Pentru oaspeţi, care au condus cu 2-0 şi 3-1, au înscris Dănuţ Prodan (20), Enis Cogali (65) şi Vasile Şicu (80 - din penalty), Sporting punctând pentru 2-3 în al treilea minut de prelungiri, dintre cele patru arătate de arbitru. Callatis 2012 a jucat cu: Vlas - Soldat, Blăniţă, L. Florea, Eracai - D. Prodan, Erdinci Cogali - Calagi, Vărzaru, Enis Cogali - V. Şicu. Au mai jucat: Manoilă, P. Anghel, Asmi şi Andrei Dumitraşcu, ultimul, un tânăr de 19 ani, care poate juca mijlocaş central sau stoper, debutând cu acest prilej. „A fost cel mai bun joc al nostru de când am început campionatul. Am fost net superiori, cu precădere în primele 25 de minute”, a declarat antrenorul principal al echipei din Mangalia, Bănică Oprea. După acest succes, al doilea la rând, Callatis 2012 acumulează şapte puncte (după două victorii şi un egal, golaveraj 5-7), ocupând locul şase în clasament. În etapa viitoare, Callatis 2012 joacă la Mangalia cu Gloria Popeşti Leordeni (locul patru, cu şapte puncte). Meciul a fost programat vineri, 27 septembrie, de la ora 17.00.