06:46 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Boxeri constănțeni, medaliați la Cupa României pentru seniori (GALERIE FOTO)

12 Apr, 2023 10:41 1774 Marime text

Cupa României la box pentru seniori s-a disputat la Brăila, iar pe podium au urcat și pugiliști constănțeni.

La categoria 51 kg, Erson Huseim, de la CS Farul Constanța (antrenor, Marcelică Tudoriu), a cucerit medalia de aur, după ce l-a învins în finală pe Aurelian Gheorghe Oprică (CSM Sibiu).

La categoria 67 kg, Alexandru Buleu (CSM Constanța; antrenor - Mihai Constantin) a obținut argintul, cedând în finală în partida cu Andrei Musteț (CS Jiul Rovinari 2016).

Cu acest prilej, Alexandru Buleu i-a adus secției de box a CSM Constanța prima medalie la nivel de seniori.

La competiția de la Brăila, pe lângă Alexandru Buleu a mai participat un boxer de la CSM Constanța, Andrei Drăgan, antrenat și el de Mihai Constantin.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța) și csfarul.ro