09:51 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la CSM Constanța, succes clar cu Laguna Sharks București (GALERIE FOTO)

30 Oct, 2022 11:55 1297 Marime text

Încă o victorie în Liga Națională pentru formația masculină de baschet CSM Constanța, care a dispus clar pe teren propriu de Laguna Sharks București, scor 88-51.

Gazdele au condus și la pauză, cu 35-18, iar pe sferturi scorul în disputa Constanța – Sharks a fost 20-12, 15-6, 28-21, 25-12.

Pentru CSM Constanța au marcat Nathan Johnson - 25p, Jarid Rhodes – 13p, Vytenis Cizauskas – 11p, Daniel Mâinea – 10p, Vlad Corpodean – 7p, Egidijus Mockevicius – 5p, Jakob Cebasek – 5p, Vitalie Bălan – 5p, Andrei Oprean – 5p și Mario Lazăr – 2p.

CSM Constanța se impune cu Laguna Sharks București la capătul unui meci în care a dominat autoritar.

Nate Johnson a realizat un best season performance cu 25 de puncte marcate, pe fondul unui meci dominat sub panou de Mockevicius care a cumulat 15 recuperări.

Au mai punctat Jarrid Rhodes 13p, Cizauzkas 11p, iar pe final antrenorii au acordat minute tuturor jucătorilor aflați pe bancă, Vitalie Bălan și Naser Omer fiind utilizați și ei.

Urmează o pauză de câteva săptămâni după care Liga Națională se reia pentru noi în deplasare la CSM Oradea ca mai apoi să revenim acasă pentru meciul cu CSO Voluntari.

Mulțumim tuturor pentru atmosfera de la sală! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța)