10:06 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la CSM Constanța, victorie în deplasare cu CSTBv CSU Olimpia Brașov (GALERIE FOTO)

13 Dec, 2022 09:40 1207 Marime text

Echipa feminină de baschet CSM Constanța a disputat un nou meci în Liga Națională, întâlnind în deplasare CSTBv CSU Olimpia Brașov.

Confruntarea s-a încheiat cu victoria formației oaspete, scor 85-65, la pauză 43-30.

Pe sferturi, meciul Brașov - Constanța a evoluat astfel: 10-21, 20-22, 14-17, 21-25.

CSM Constanța controlează jocul de la Brașov și se impune după o prestație sigură în care nu a dat nicio șansă adversarei să revină în joc.

Lydia Rivers încheie prestația de la Brașov cu un double double, având 17p și 15 recuperări, Naomi Davenport fiind principala marcatoare pentru Constanța cu 18p (2x3p), Alina Podar 17p (4x3p), Teo Manea 9p, Eva Petrof 5p, Anisia Croitoru 4p, Tereza Vitulova 2p.

Pentru CSM Constanța urmează o nouă deplasare, la U Cluj ca mai apoi să revenim acasă pentru ultimele meciuri din acest an! Team is everything!

În meciul de sub Tâmpa la CSM Constanța și-a făcut debutul Tereza Vitulova.

În clasament, echipa de la malul mării se află pe locul 3, cu 11 puncte, după patru victorii și trei înfrângeri.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)