13:17 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet Nate Johnson, 30 de puncte în victoria CSM Constanța cu SCM Ohma Timișoara. „A dominat terenul“ (GALERIE FOTO)

22 Jan, 2023 09:39 1471 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a întâlnit pe teren propriu SCM Ohma Timișoara, într-un nou meci disputat în Liga Națională.

Partida s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 82-67 (45-27 la pauză), pe sferturi 23-21, 22-6, 16-23, 21-17.

„Victorie mare pentru băieții noștri în duelul cu bănățenii! Într-o atmosferă senzațională creată de sute de spectatori la Sala Sporturilor, CSM Constanța a învins SCM OHMA Timișoara.

Nate Johnson a dominat terenul, americanul reușind 30 de puncte, cu un procentaj uluitor la aruncările de la distanță: 6 din 7!

Mockevicius a făcut și el un meci mare, cu 17 puncte, 12 recuperări și două pase decisive! Noua achiziție, Ivanauskas, a pus umărul la victorie cu 7 puncte, 5 recuperări și un assist.

Au mai punctat Lazăr 6p, Cizauskas 5p, Oprean 5p, Corpodean 4p (8 recuperări), Cebasek 4p, Rhodes 4p.

Echipa antrenată de Alexandru Olteanu și Valentin Boian a mai făcut un pas important în clasarea cât mai bună în Grupa B.

Mulțumim Constanța pentru atmosfera de la sală! Team is everything! Hai, Constanța!“, este mesajul CSM Constanța.

În clasamentul conferinței B, formația de pe litoral se află pe locul șase, cu 22 de puncte, după opt victoria și șase înfrângeri.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)