10:00 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, înfrângere pe terenul CSM CSU Oradea

20 Nov, 2022 14:08 1305 Marime text

Formația masculină de baschet CSM Constanța a disputat meciul din etapa a șasea a Ligii Naționale, întâlnind, într-una dintre cele mai dificile deplasări ale turului de campionat, CSM CSU Oradea.

Confruntarea s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 98-79.

Formația bihoreană a condus și la pauză, cu 59-42, iar pe sferturi scorul în disputa Oradea – Constanța a fost 31-23, 28-19, 18-17, 21-20.

Pentru CSM Constanța au marcat Nathan Johnson – 20p, Jarid Rhodes – 14p, Vytenis Cizauskas – 12p, Egidijus Mockevicius – 11p, Andrei Oprean – 9p, Vlad Corpodean – 6p, Mario Lazăr  6p și Jakob Lovrenc – 1p.

CSM Constanța cedează pe terenul celor de la CSM Oradea, scor 98-79. Gazdele au condus ostilitățile pe toată durată partied, în timp ce Constanța a fost nevoită mai tot timpul să încerce să reducă din diferența de pe tabelă. Patru jucători au încheiat în double digits la Constanța, Nate Johnson cu 20p (2x3p), Jarrid Rhodes 14p (2x3p), Vytenis Čižauskas 12p (1x3p), 5 pase decisive, 2 intercepții și Egidijus Mockevičius cu 11p (1x3p), 7 recuperări și 3 intercepții.

În următoarea etapă, CSM Constanța va juca pe teren propriu cu CSO Voluntari, Sâmbătă, 26 Noiembrie, la Sala Sporturilor din Constanța. Mulțumim tuturor pentru mesaje! Team is everything!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța)