11:50 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, înfrângere cu Dinamo. Suspansul, menținut până la final (GALERIE FOTO)

29 Jan, 2023 11:51 1196 Marime text

Calificată deja în primele zece echipe ale Ligii Naționale, echipa masculină de baschet CSM Constanța a disputat meciul de campionat cu Dinamo București, partidă care a avut loc în capital și le-a revenit gazdelor cu 90-83.

Baschetbaliștii noștri au oferit un nou meci intens în Liga Națională, reușind să mențină suspansul până la final în duelul cu Dinamo de la București.

Grație unui sfert 3 foarte bun în care au înscris 31 de puncte, băieții antrenați de Alexandru Olteanu și Valentin Boian au refăcut jumătate din diferența de la pauză (31-47) și au pus presiune pe adversari.

Johnson a înscris pentru 83-87, cu 34 de secunde înainte de final, dar dinamoviștii au gestionat bine ultimele acțiuni și au câștigat cu 90-83 (26-16, 21-15, 23-31, 20-21).

Ivanauskas a încheiat în double double, cu 12 puncte și 14 recuperări, Johnson a reușit 16 puncte (2 recuperări, 5 pase decisive), iar Cizauskas 15 puncte (4 recuperări, 6 pase decisive). Au mai evoluat: Lazăr 13p (5, 0), Rhodes 13p (4, 2), Cebasek 9p (2, 4), Corpodean 3p, Mockevicius 2p (4, 0), Gribinic, Oprean, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța)