11:40 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța încheie pe primul loc sezonul regular al Ligii Naționale, cu 13 victorii în 14 meciuri (GALERIE FOTO)

29 Feb, 2024 21:40 1273 Marime text

Echipa feminină de baschet CSM Constanța încheie pe primul loc sezonul regular al Ligii Naționale,  chiar dacă a cedat astăzi, 29 februarie 2024, pe terenul campioanei Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 70-79 (36-42).

Echipa antrenată de Alexandru Olteanu, Alina Șerban și Volha Tămîrgeanu a avut un sfert 3 modest dar, în ciuda faptului că s-a impus clar în ultimul sfert, nu a mai putut întoarce soarta partidei din Sepsi Arena. Diferența era de numai 5 puncte la intrarea în ultimul minut de joc, dar o aruncare de la distanță ratată și o minge pierdută în atac au anulat șansele unei reveniri spectaculoase, este mesajul CSM Constanța.

Pentru echipa oaspete au evoluat: Živković 22 puncte, 9 recuperări, Mărginean 17p, 9 recuperări, Delić 12p, 4 recuperări, Koizar 8p, 5 recuperări, Higgins 4p, 8 recuperări, Podar 4p, 3 pase decisive, Gödri-Părău 2p, 1, 3, Ghizilă 1p, 4, 2, Irimia, Vaida.

CSM Constanța încheie cu 13 victorii în 14 meciuri prima parte a sezonului și se pregătește să revină la Sfântu Gheorghe pentru Cupa României, ca mai apoi să debuteze în play-off.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)

Succes clar a CSM Constanța împotriva Rapidului. Victoria cu numărul 13 în acest sezon (GALERIE FOTO)