12:18 19 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a pierdut meciul cu Dinamo la diferență de două puncte (GALERIE FOTO)

08 Dec, 2022 09:44 1413 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a susținut meciul de pe teren propriu din Liga Națională, Conferința B, cu Dinamo București.

Contra unui adversar clasat superior în ierarhia campionatului, formația de pe litoral a condus la pauză (38-36), iar înaintea ultimului sfert a avut avantaj de opt puncte (66-58), însă Dinamo a revenit în sfertul patru și s-a impus la diferență de două puncte (89-87).

Pe sferturi, meciul Constanța – Dinamo a evoluat astfel: 20-11, 18-25, 28-22, 21-31.

Pentru echipa de la malul mării au înscris Nathan Johnson – 22p, Daniel Mâinea – 16p,  Vytenis Cizauskas – 14p, Mario Lazăr – 11p, Jakob Lovrenc – 11p, Andrei Oprean – 9p, și Jarid Rhodes – 4p.

În clasament, CSM Constanța se află pe locul șase, cu zece puncte, având trei victorii și patru înfrângeri, iar sâmbătă, 10 decembrie, dispută acasă o nouă partidă de campionat, cu CSA Steaua București (locul șapte, cu zece puncte, 3-4), confruntarea începând tot la ora 18.00.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)