08:10 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a pierdut meciul cu BC CSU Sibiu (GALERIE FOTO)

07 Apr, 2023 21:59 1287 Marime text

Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța a găzduit, în această seară, meciul dintre echipele masculine de baschet CSM Constanța și BC CSU Sibiu, contând pentru grupa 1-10 a Ligii Naționale.

Confruntarea s-a încheiat cu succesul oaspeților, scor fiind unul strâns, 91-85.

BC CSU Sibiu a condus și la pauză, cu 44-36, iar pe sferturi meciul Constanța – Sibiu a evoluat astfel: 25-18, 11-26, 20-21, 29-26.

Baschetbaliștii CSM Constanța au avut parte de un meci dificil în compania celor de la BC CSU Sibiu, în Grupa 1-10 a Ligii Naționale de Baschet Masculin.

După un prim sfert adjudecat cu 25-18 de băieții lui Alexandru Olteanu, oaspeții au preluat inițiativa și s-au impus cu 91-85 (44-36). Într-un final pe muchie de cuțit, Oprean și apoi Mockevicius ne-au apropiat la 3 puncte, dar n-a fost suficient. Nate Johnson a încheiat partida cu 28 de puncte, 7 recuperări și 6 pase decisive.

Au evoluat: Mockevicius 14p (7 recuperări), Ivanauskas 11p (8 recuperări), Cebasek 11p (5 recuperări, 5 pase decisive), Lazar 8p, Corpodean 7p, Oprean 6p, Rădulescu. Mulțumim publicului, care a fost 100% alături de băieții noștri și a creat o atmosferă extraordinară în Sala Sporturilor. Hai, Constanța!, este mesajul clubului de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)