22:46 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a condus la pauza mare, dar a pierdut meciul de acasă cu FC Argeș (GALERIE FOTO)

10 Feb, 2023 09:54 1299 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a disputat al doilea meci din faza a doua a Ligii Naționale (turneul 1-10), întâlnind pe teren propriu FC Argeș Pitești.

Partida s-a încheiat cu succesul echipei oaspete, scor 90-84, după ce formația de litoral a condus la pauza mare, cu 46-44.

Pe sferturi, meciul Constanța - Pitești a evoluat astfel: 17-24, 29-20, 18-25, 20-21.

Pentru CSM Constanța au marcat: Egidijus Mockevicius – 18p, Vytenis Cizauskas – 18p, Jakob Lovrenc Cebasek – 14p, Nathan Johnson – 9p, Rapolas Ivanauskas – 9p, Vlad Corpodean – 8p, Ștefan Gribinic – 6p și Mario Lazăr – 2p.

CSM Constanța cedează cu FC Argeș Basketball Pitești, după două sferturi în care a fost nevoită să alerge după adversar. Ultimele două sferturi atacurile nu și-au mai găsit ținta, iar argeșenii s-au distanțat treptat, până la final, când deși era o diferență de două posesii, Constanța a pierdut mingea pe ultimele atacuri, fiind nevoită să faulteze și să trimită adversarul la linia de libere. Cu toate încurajările din tribune, Constanța a încercat din toate puterile să obțină victoria însă nu a putut mai mult. Ne regrupăm și ne pregătim de Final 8 - Cupa României, la Constanța, unde vom întâlni Rapid București, pe 11 Februarie, sâmbătă, de la ora 17.15! Team is everything!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)