09:44 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a cedat la mare luptă meciul cu FC Argeș Pitești

11 Nov, 2023 09:03 883 Marime text

Baschetbaliștii CSM Constanța au cedat la mare luptă, scor 74-77, în meciul din deplasare cu FC Argeș Pitești, din etapa a 8-a a Ligii Naționale Getica ‘95.

Jucătorii antrenați de Dan Fleșeriu și Octavian Boian au făcut un joc bun în Pitești Arena, reușind să câștige prima repriză, cu 35-34, și să rămână apoi în cărți pentru victorie până în finalul partidei.

Kyndal Hill a dus CSM Constanța în avantaj, 72-71, când mai erau două minute de joc, dar piteștenii au reușit o serie de 6 puncte și s-au desprins în câștigători.

Duffy a stabilit scorul final, cu un lay up, și a încheiat meciul în double double, cu 11 puncte și 13 pase decisive.

Hill 17 puncte, Griffin 16p, Diculescu 14p, Henderson Jr 13p și Torok 3p au fost ceilalți marcatori ai echipei noastre, pentru care au mai evoluat Gribinic, Oprean și Lazar.

A fost al doilea meci la rând pierdut la o diferență de numai 3 puncte de băieții noștri, după cel de la Sibiu! Capul sus! Lupta strânsă pentru puncte în acest sezon continuă! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSM Constanța baschet)