19:59 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a cedat în duelul contra campioanei României

01 Apr, 2023 20:49 1373 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a disputat astăzi un nou meci în grupa 1-10 a Ligii Naționale.

Jucătorii pregătiți de Alexandru Olteanu și Valentin Boian au avut o misiune dificilă, jucând pe terenul campioanei României, U-BT Cluj-Napoca, iar gazdele s-a impus, scor 90-59 (53-42).

Pe sferturi, scorul în confruntarea Cluj - Constanța a fost 23-24, 30-18, 24-5, 13-12.

Pentru CSM Constanța au evoluat: Cebasek 14 puncte, Johnson 12p, Oprean 11p, Mockevicius 8p (10 recuperări), Lazăr 7p, Mâinea 3p, Corpodean 2p, Bălan 2p, Ivanauskas și Rădulescu.

Baschetbaliștii noștri au avut o misiune dificilă pe terenul campionilor de la U-BT Cluj-Napoca, unde au cedat. Băieții noștri au câștigat primul sfert, cu 24-23, și au stat aproape de adversari până la pauză, însă deținătorii titlului și-au respectat statutul de favoriți și au făcut diferența în sfertul 3. CSM Constanța va juca următorul meci, pe teren propriu, cu BC CSU Sibiu, vineri, 7 aprilie, de la ora 20.00. Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSM Constanța Baschet)