19:40 07 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aur si argint pentru atletii CS Farul la Campionatele Nationale

26 Jul, 2006 00:00 994 Marime text
In aceasta perioada se desfasoara la Bucuresti, pe stadionul Dinamo, Campionatele Nationale de atletism. Constanta este reprezentata de o serie de sportivi ai Clubului Farul, care au evoluat bine si au reusit sa obtina si medalii. Astfel, in prima zi de concurs, Andreea Luiza Ograzeanu, cu dubla legitimare CS Alexandria/CS Farul a obtinut medalia de argint la proba de 100 de metri, cu timpul de 11 secunde si 68 de sutimi. Locul intai a fost ocupat de catre Angela Morosanu (CSM Bacau), cu 11 secunde si 49 de sutimi. In aceeasi zi, stafeta constanteana a cucerit medaliile de aur la proba de 4x100 de metri, cu timpul de 46 de secunde si 81 de sutimi. Componenta stafetei este Beatrice Cristine Spataru, Alina Duman, Georgiana Alina Moisiuc si Andreea Luiza Ograzeanu. In cea de-a doua zi a competitiei, CS Farul a mai castigat o medalie de argint, prin Anca Margareta Heltne, la aruncarea greutatii, cu performanta de 16,38 metri. Ea a fost devansata de catre Elena Hila (CSM Sibiu), cu 16.90 metri.