Au impresionat la Cupa Keru Kento K-1, de la Constanţa, şi au fost selectaţi să lupte în galele Colosseum Tournament (galerie foto)
Au impresionat la Cupa Keru Kento K-1, de la Constanţa, şi au fost selectaţi să lupte în galele Colosseum
							
							 26 Jun, 2019 00:00 
							
														
							
								ZIUA de Constanta
								 
				                    5314
							
							
								
								
								Marime text
				                   
				                   
				                
							
							 5314
							
							
								
								
								Marime text
							
							
						
						
						 5314
							
							
								
								
								Marime text
				                   
				                   
				                
							
							 5314
							
							
								
								
								Marime text
							
							
						 
							
Ediţia a 14-a a Cupei Keru Kento K-1 s-a desfăşurat la Constanţa, la Complexul Sportiv Tomis, şi s-a bucurat de succes, ca şi precedentele.
Potrivit lui Lucian Stoicoci, antrenor la Keru Kento şi organizator al galei, la eveniment au participat 196 de sportivi, de la 23 de cluburi (din Bucureşti, Galaţi, Brăila, Tecuci, Găeşti şi Constanţa). Patrru dintre luptătorii care au evoluat la Cupa Keru Kento K-1 au fost selectaţi pentru gala Colosseum Tournament, în care vor evolua până la finele anului. Una dintre grupările care au evoluat la întrecerea de la Constanţa (cu zece sportivi, pregătiţi de Radu Medeleanu) a fost şi Viitorul Fântânele, care a obţinut nouă clasări pe locul întâi şi o clasare pe treapta a doua a podiumului.
Sursa foto: Facebook (Keru Kento)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
								Comentarii
							
							 Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
					Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
					

 
															 
														 
										 
										 
										 
										 
										 
												 
												 
												 
												 
												 
												 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
					