12:19 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec a ratat un penalti pentru Primavera

26 Jan, 2011 02:25 1369 Marime text
alibec.jpgAtacantul constănţean Denis Alibec a fost titular în meciul pe care Primavera, echipa a doua a Interului, l-a disputat în campionat contra celor de la Udinese.

Trimis la echipa a doua de antrenorul Interului, Leonardo, fostul jucător al Farului, a fost urmărit de ghinion şi la meciul de pe teren propriu pe care Primavera l-a disputat contra echipei la care evoluează şi portarul român Alin Bucuroiu. Astfel, în minutul 57, când scorul era deja 1-0, Alibec a fost faultat în careu. Tot el a executat penaltiul, însă conaţionalul său din poartă, Bucuroiu, a reuşit să apere şutul trimis de la 11 metri. La doar câteva minute după această ratare, atacantul în vârstă de 19 ani a fost schimbat, în timp ce goalkeeper-ul lui Udinese a fost integralist, reuşind şi alte intervenţii salvatoare pe parcursul întâlnirii. Inter Primavera s-a impus la limită, scor 1-0, şi ocupă locul secund în campionat, cu 29 de puncte, la patru distanţă de liderul Varese, care are însă un meci în plus disputat.