Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
12:39 20 06 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Academia Hagi 2008 va evolua la Reşiţa la turneul final al Memorialului Gheorghe Ola

ro

08 Dec, 2017 15:59 790 Marime text
Astăzi a avut loc, la sediul Federației Române de Fotbal, ședința pentru stabilirea programului și a gazdei turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (rezervat jucătorilor născuți după 1 ianuarie 2008).

Academia Hagi 2008, echipă pregătită de Ciprian Micu (antrenor) și Constantin Mareș (director coordonator), s-a calificat între cele mai bune opt echipe din țară, după ce a devenit campioana județului Constanța și după ce a câștigat turneul zonal de la Galați.
În urma studierii dosarelor echipelor care își doreau găzduirea turneului final al Memorialului Gheorghe Ola, FRF a decis ca gazda turneului final să fie orașul Reșița. Turneul va avea loc în intervalul 19-20 decembrie 2017, la Sala Polivalentă din Reșița.
 
Grupele turneului final al Memorialului Gheorghe Ola:

Grupa A: ACS Ilie Oană, CSM Școlar Reșița, AFK Csikszereda, Luceafărul Cluj;
Grupa B: LPS Vaslui, Hidro Rm. Vâlcea, Academia Hagi, ACS Dănuț Coman.
 
Programul turneului final al Memorialului Gheorghe Ola
 
Marți, 19 decembrie 2017:

ora 9.00 ACS Ilie Oană - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 CSM Școlar Reșița - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 11.00 LPS Vaslui - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 12.00 Hidro Rm. Vâlcea - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Luceafărul Cluj - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 16.00 ACS Ilie Oană - CSM Școlar Reșița (Grupa A)
ora 17.00 ACS Dănuț Coman - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
ora 18.00 LPS Vaslui - Hidro Rm. Vâlcea (Grupa B)
 
Miercuri, 20 decembrie 2017:

ora 9.00 CSM Școlar Reșița - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 AFK Csikszereda - ACS Ilie Oană (Grupa A)
ora 11.00 Hidro Rm. Vâlcea - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 12.00 ACADEMIA HAGI - LPS Vaslui (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
​ora 17.00 Finala mică: 2A - 2B
ora 18.00 Finala MARE: 1A - 1B

Sursa foto: academiahagi.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii