04:16 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal Rapid s-a calificat in optimile Cupei

24 Sep, 2009 23:05 1246 Marime text

rapid.jpgEchipa antrenată de Viorel Hizo s-a calificat, astăzi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce a trecut în deplasare de divizionara secundă, FC Bihor, scor 2-0.

Tehnicianul giuleştenilor nu s-a putut baza în acest meci pe Cesinha, Adrian Iordache, Ricardo Fernandes şi Lucian Răduţă, accidentaţi, dar nici pe Marius Constantin, nereţinut în lot din cauza evoluţiei foarte slabe din partida de la Craiova.
În minutul 36, mijlocaşul Costin Lazăr a primit o pasă în interiorul careului, a şutat puternic şi a înscris în partea dreaptă a portarului gazdelor, iar în minutl 39, Juliano Spadacio a marcat la colţul scurt dintr-o lovitură liberă de la 18 metri lateral dreapta.

Au jucat:

FC Bihor: Fâldan - Ţârcă, Ambruş, Cosma, Tânc - Filip, Balla (Butuc 85), Lupaşcu (Bucur 35), Străuţ - Lukacs, S. Paul (Teşan 75). Antrenor: Ioan Petcu
Rapid: Marinescu - Helder, Iencsi, Mardare, Bozovic - Spadacio, Matic, Lazăr (Ivelja 79), Herea (Buga 74) - Grigorie - Ioniţă (J. P. Pinto 63). Antrenor: Viorel Hizo.