00:34 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Anglia) Tamas, decisiv pentru WBA

27 Apr, 2010 18:17 1500 Marime text

tamas.jpgFundaşul Gabriel Tamaş a marcat un gol în partida pe care echipa sa, West Bromwich Albion, a terminat-o la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Crystal Palace, într-un meci din etapa a 45-a a ligii a doua din Anglia, informează BBC, citat de agenţia Mediafax. Tamaş, care a fost integralist, a înscris în minutul 21, după ce gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Reid, în minutul 17. West Bromwich Albion ocupă locul doi în clasament, cu 90 de puncte, şi este promovată în Premier League. Din păcate pentru fundaşul roman, clubul englez întârzie însă să activeze clauza de transfer cifrată la 800.000 de euro astfel că jucătorul ar putea reveni în Franţa, la Auxerre.