Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
21:30 08 01 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Procesul unui român acuzat de moartea unei fetițe de șase luni într-o parcare din Țara Galilor a început

ro

07 Jan, 2026 19:32 383 Marime text
foto: freepick.com Un cetățean român acuzat de uciderea unei fetițe care a murit după ce căruciorul ei a fost lovit de o mașină într-o parcare supraetajată a apărut în instanță. 

Flaviu Naghi, în vârstă de 34 de ani, neagă cele două acuzații de a provoca moartea fetiței Sophia Kelemen, în vârstă de șase luni, prin conducere periculoasă și de a provoca moartea prin conducere neglijentă sub influența drogurilor.

Naghi, din Luton, Bedfordshire, a vorbit doar pentru a-și confirma numele și a fost asistat astăzi de un interpret român la Curtea Coroanei din Swansea, relatează dailymail.co.uk

Judecătoarea Catherine Richards a amânat procesul până mâine, la ora 12:30. Juriul nu a depus jurământul, iar Naghi a fost eliberat pe cauțiune, procesul urmând să dureze trei zile.

Sophia, din zona Leigh din Manchester, a fost lovită de o mașină la parterul parcării din Tenby, Pembrokeshire, pe 2 ianuarie anul trecut. 


Ea a fost transportată cu elicopterul la Spitalul Universitar din Țara Galilor pentru tratament de urgență, dar a murit o zi mai târziu. 

O anchetă deschisă la Tribunalul Legistului din Pembrokeshire a aflat că Sophia a murit din cauza unei „hemoragii intracraniene” cauzate de un accident rutier. 




Citește și:

Vacanță transformată în captivitate pe o insulă îndepărtată din Yemen. Mărturia unei românce
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii