Curtea de Apel Constanța respinge definitiv plângerea Valberto SRL în disputa cu Servicii Publice SA Tulcea (DOCUMENTE)
Curtea de Apel Constanța respinge definitiv plângerea Valberto SRL în disputa cu Servicii Publice SA Tulcea
12 Aug, 2025 09:52
ZIUA de Constanta
286
Marime text



Curtea de Apel Constanța a respins definitiv plângerea formulată de Valberto SRL împotriva deciziei CNSC nr. 1864/C4/2278/03.07.2025 care a respins, ca tardivă, contestația formulată împotriva autorității contractante Servicii Publice SA Tulcea.
Iată soluția pe scurt a magistraților din dosarul nr. 395/36/2025: „Respinge plângerea ca nefondată. Definitivă. Pronunțată azi, 11.08.2025 prin punerea soluției la dispoziția părților prin mijlocirea grefei instanței. Red.jud. EC - gref. AA”.

Dosarul face referire la contestația formulată de Valberto SRL împotriva deciziei CNSC nr. 1864/C4/2278/03.07.2025 care a respins, ca tardivă, contestația formulată împotriva autorității contractante Servicii Publice SA Tulcea.
Decizia CNSC nr. 1864/C4/2278/03.07.2025 se referă la licitația publicată pe data de 25.02.2025 privind furnizarea de servicii de reparare și întreținere cu furnizare piese de schimb pentru autovehiculele specializate si utilajele din parcul auto al Servicii Publice SA Tulcea.
În contestație se solicitase suspendarea procedurii de atribuire până la soluționarea contestației, anularea deciziei de respingere a ofertei depusă de Valberto SRL și obligarea autorității contractante la reevaluarea ofertei Valberto SRL, cu analiza justificărilor admise.
Potrivit SEAP, valoarea totală estimată a licitației este de 2.909.289 lei.
Descrierea achiziției publice:
Se va încheia un acord cadru cu valoare minimă de 354.807 lei - max.2.909.289 lei. Pe perioada de derulare a acordului cadru se vor încheia contracte subsecvente în funcție de necesitățile obiective și de bugetul alocat. Se estimează încheierea a minim 2 contracte subsecvente cu cantități cf. caiet sarcini. Valoarea celui mai mic contract subsecvent ar putea fi de max. 354.807 lei. Valoarea celui mai mare contract subsecvent ar putea fi de max. 1.454.644 lei.
Societățile care au depus documentația necesară pentru licitație sunt Ainodekam SRL și Valberto SRL.
Despre Valberto SRL
Firma a fost înființată în anul 2001, are sediul în municipiul Tulcea, strada Mahmudiei, nr. 154A și se ocupă de „Întreținerea și repararea autovehiculelor”.
Asociat unic și administrator este Pavel Dănuț.
Acesta mai este asociat și administrator la Autolux Car Service SRL.
Conform termene.ro, în anul 2024, societatea Valberto SRL a înregistrat o cifră de afaceri de 20.853.032 lei, cu un profit de 1.277.935 lei, la 61 de angajați, având datorii în valoare de 11.125.805 lei.
În trecut, firma a mai câștigat 2.607 contracte prin cumpărare directă, dintre care 2.304 în județul Tulcea, 166 la Servicii Publice SA Tulcea și 14 licitații publice, dintre care 7 în județul Tulcea, la instituții precum ARBDD (6) și Romsilva - Administrația Parcului Național Munții Măcinului RA.
PRECIZĂRI:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menționează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare și protecția datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:
Valberto SRL contestă la Curtea de Apel Constanța decizia CNSC privind o licitație de peste 2,9 milioane lei organizată de Servicii Publice SA Tulcea (DOCUMENTE)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii