Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
21:21 20 05 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imobiliare Constanța Primarul Vergil Chițac a revocat autorizația de construire locuințe colective P+2E emisă pentru societatea GEST 2000 SRL

ro

20 May, 2025 17:00 255 Marime text
  • Lucrările vizau un proiect rezidențial ce urma să fie implementat în municipiul Constanța, pe strada Poiana Mare (DE 541/80), nr. 18
  • Autorizația avea o valabilitate de 24 de luni și a fost emisă la data de 16.05.2025
  • GEST 2000 este deținută în cote egale de trei asociați: Dan Stănei, Geihan Mologani și Eugen Ștefănescu, toți având și roluri de administratori în cadrul societății
 
 
 
Primarul Vergil Chițac a semnat dispoziție nr. 2049 prin care a revocat autorizația de construire nr.424/16.05.2025 pentru executarea lucrărilor de construire locuințe colective P+2E și amenajare teren beneficiar pentru societatea GEST 2000 SRL, potrivit portalului municipalității.

Lucrările vizau un proiect rezidențial ce urma să fie implementat în municipiul Constanța, pe strada Poiana Mare (DE 541/80), nr. 18.
Autorizația avea o valabilitate de 24 de luni și a fost emisă la data de 16.05.2025.




 
Despre GEST 2000 SRL
 
GEST 2000 SRL a fost înființată în anul 1999, are sediul social Constanța și este deținută în cote egale de trei asociați: Dan Stănei, Geihan Mologani și Eugen Ștefănescu, toți având și roluri de administratori în cadrul societății.

 
Potrivit celor mai recente date financiare (2024), GEST 2000 SRL a înregistrat o cifră de afaceri de 6.720.465 lei, în creștere cu 9% față de anul precedent. Profitul raportat a fost de 731.727 lei, în ușoară scădere (-16%), iar numărul mediu de angajați a crescut cu 4%, ajungând la 26 de salariați.
 
Compania deține două puncte de lucru în județul Constanța, pe str. Ecluzei nr. 1, Agigea, și str. Alexandru Sahia nr. 58A, Constanța, și are un istoric activ în cadrul achizițiilor publice, cu 376 de contracte directe câștigate până în prezent.
 
PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.


Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

De asemenea, pentru documentarea acestui articol au fost folosite și informații de pe termene.ro.

Citește și:

Investiție rezidențială majoră în Constanța GEST 2000 SRL primește autorizație pentru noi locuințe colective pe strada Poiana Mare

 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii