Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
14:24 23 06 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Știri Constanța FOTO+VIDEO. Unei fetițe de 8 ani i s-a făcut rău la ieșirea din apa mării, pe plaja din Eforie

ro

23 Jun, 2026 13:21 510 Marime text





O fetiță de 8 ani, din Iași, a avut nevoie astăzi, 23 iunie 2026, de ajutorul salvamarilor și al echipei de prim ajutor după ce a ieșit din mare și a acuzat dureri puternice la nivelul gâtului, nemaiputând să îl miște.

Salvamarii din  Eforie de la punctul de prim ajutor au intervenit imediat, i-au montat un guler cervical pentru stabilizare, au liniștit-o și au monitorizat-o până la sosirea echipajului SMURD.

Din fericire, fetița a fost conștientă pe tot parcursul intervenției.

„Indiferent cât de neimportantă poate părea o problemă medicală, este esențial să solicitați ajutor imediat. Pe plajele din Eforie, salvamarii și echipele de prim ajutor sunt prezente pentru siguranța voastră”, transmit salvamarii.

Sursa video: Facebook/ Salvamar Eforie Nord



Citește și
Știri Constanța Turist francez, asistat de salvamari pe plaja din Eforie Nord, după ce i s-a făcut rău
 


Vezi toate STIRILE VIDEO!

Ti-a placut articolul?

Comentarii