Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
13:02 26 06 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FOTO-VIDEO. Comunitatea baschetului românesc, în doliu. Rugăciune la Costinești pentru antrenorul Marius Coman și copiii răniți în tragicul accident de pe A2

ro

26 Jun, 2025 07:52 400 Marime text
Într-un gest de profundă solidaritate și durere, ieri, 25 iunie, la obeliscul din Costinești, județul Constanța a avut loc o rugăciune specială în memoria antrenorului Marius Coman, care și-a pierdut viața într-un tragic accident rutier pe autostrada A2, și pentru copiii internați la spital în urma aceluiași eveniment nefericit. Delegația echipei ACS Baschet Star Oradea, din care făcea parte antrenorul și copiii, se îndrepta spre Costinești pentru a participa la Festivalul Național de Baby Baschet.

Duminică seară, un autocar transportând tinerii baschetbaliști s-a răsturnat la kilometrul 50 al autostrăzii A2, în localitatea Sărulești, județul Călărași. Incidentul a declanșat imediat Planul Roșu de Intervenție, cu numeroase echipaje de salvare și două elicoptere SMURD mobilizate la fața locului. Potrivit IGSU, un adult a decedat, iar mai mulți copii au fost răniți.

Adultul decedat a fost identificat ca fiind Marius Coman, antrenorul echipei ACS Baschet Star Oradea. Vestea morții sale a adus un val de tristețe în lumea sportului românesc.



Citește și: 

VIDEO
Peluza Toni Alexe, despărțire dureroasă de Marius Coman, antrenorul mort în accidentul de pe A2- „Te felicitam nu demult... acum te pomenim cuprinși de tristețe”
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Vezi toate STIRILE VIDEO!

Ti-a placut articolul?

Comentarii