Doi bărbați au murit pe loc după ce căruța lor a fost zdrobită de tren
Doi bărbați au murit pe loc după ce căruța lor a fost zdrobită de tren
09 Aug, 2019 21:54
ZIUA de Constanta
3902
Marime text
3902
Marime text
Potrivit sursei citate, cele două persoane se aflau într-o căruţă şi au încercat să traverseze calea ferată printr-un loc nepermis, însă, în acel moment, atelajul hipo a fost lovit de trenul Piatra Neamţ - Bacău. Mecanicul de locomotivă a fost cel care a anunţat Poliţia Transporturi feroviare.
Victimele sunt doi bărbaţi, de 37 şi, respectiv, 42 de ani, din comuna Gârleni, care au decedat pe loc.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


