Detalii de ultim moment de la IPJ Constanța Accident grav în Eforie Nord. Un șofer fără permis și băut, la volan. Două tinere au fost rănite
Detalii de ultim moment de la IPJ Constanța: Accident grav în Eforie Nord. Un șofer fără permis și băut,
29 Jun, 2025 12:15
ZIUA de Constanta
510
Marime text



Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, în urma impactului, două femei, pasagere în autoturism, cu vârste de 18, respectiv 25 de ani, au fost rănite.
Verificările polițiștilor arată că șoferul de 21 de ani, nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. De asemenea, testarea cu aparatul etilotest a indicat o concentrație de 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Oficial de la IPJ Constanța
La data de 29 iunie a.c., în jurul orei 02.05, polițiștii Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Republicii din orașul Eforie, a avut loc un accident rutier.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că un bărbat, de 21 de ani, ar fi condus un autoturism, ar fi pierdut controlul direcției, iar vehicului ar fi lovit un copac de pe marginea carosabilului.
În urma accidentului rutier au fost rănite ușor două femei, de 18 ani, respectiv 25 de ani, pasagere în autoturism.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Ulterior, a fost condus la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat că șoferul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
Citește și:
Știri ConstanțaAccident rutier grav în Eforie Nord. Trei victime după ce un autoturism a intrat în parapet
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii