UPDATE. Accident rutier cu trei mașini pe autostrada A 2 București - Constanța! O femeie însărcinată a ajuns la spital
UPDATE. Accident rutier cu trei mașini pe autostrada A 2 București - Constanța! O femeie însărcinată a ajuns
Din primele informații nu au rezultat victime.
Circulația rutieră este restricționată pe banda 2 a sensului de mers către Constanța.
Se estimează reluarea traficului după ora 11:00.
UPDATE
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că circulația rutieră a fost reluată pe autostrada A 2 București - Constanța, la kilometrii 101 și 174, în direcția către litoral.
La accidentul de la kilometrul 101, din zona localității Drajna Nouă, județul Călărași, au fost implicate 3 autoturisme, iar impactul a dus la rănirea a 4 persoane, dintre care o femeie însărcinată, care au fost transportate la spital. În zonă s-a format coloană de autovehicule, care se deplasează cu viteză redusă.
Iar la coliziunea de la kilometrul 174, din apropierea localității Saligny, județul Constanța, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate 4 autoturisme, fără victime și fără probleme de fluență.
Valorile de trafic sunt în creștere în direcția către litoral, iar pentru evitarea altor evenimente rutiere, recomandăm conducătorilor auto să adapteze viteza la condițiile traficului, fără a depășiri limitele legale stabilite pentru fiecare șosea, să păstreze în mers o distanță de siguranță între autovehicule, să se asigure foarte bine înainte de schimbarea benzii, să evite depășirile periculoase și să adopte o conduităcalmă și preventivă, respectând toate regulile de circulație!- transmite Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române.
Citește și:
Carambol rutier pe autostrada A 2 București - Constanța! Circulația rutieră este restricționată
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp