Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:38 19 08 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Doi profesori din Constanţa, nota zece la proba scrisă a examenului de titularizare. Alţi 55 au obţinut note mai mari de nouă

ro

24 Jul, 2019 00:00 14862 Marime text
Ieri, 23 iulie 2019, au fost afişate rezultatele iniţiale ale probei scrise la concursul naţional pentru ocuparea posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate în învăţământul preuniversitar sesiunea 2019.
 
La Constanţa, potrivit ISJ Constanţa, sunt 302 note peste 7 (51,97%), 200 - note între 5 şi 7 (34,42%) şi 79 note - sub 5 (13,69%). De asemenea, doi profesori au primit nota 10. Aceşta sunt Alina Lupu (asitenţă medicală generală – maiştri instructori) şi Aura Florentina Apostu (biologie).
 
Cei nemulţumiţi de note au putut depune, la sediul Inspectoratului Școlar Judeţean Constanţa, contestaţii în perioada 23 iulie 2019, până la ora 21.00 şi miercuri, 24 iulie 2019, între orele 9.00 – 15.00. Rezultatele finale se afişează marţi, 30 iulie 2019, atât la Inspectoratul Școlar Judeţean Constanţa, cât şi la centrul de concurs, rămânând afişate cel mult 30 de zile. Reamintim că profesorii care doresc un post de titular în învăţământul preuniversitar au susţinut , pe data de 17 iulie 2019, proba scrisă din cadrul examenului naţional. La Constanţa, 881 de candidaţi din Constanţa (învăţământ preşcolar – 155, învăţământ primar – 147, limba şi literatura română – 75, educaţie fizică şi sport – 70, matematică – 69, limba şi literatura engleză – 57, biologie – 28, istorie – 27, psihologie -1, educaţie muzicală specializată, studii teoretice – 1 , educaţie tehnologică -1, electronică, automatizări, telecomunicatii – 1) s-au înscris pentru susţinerea probei scrise din cadrul concursului de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate. La proba scrisă au participat 581 de candidaţi. Alţi 123 au absentat, iar 177 s-au retras din concurs. Concursul s-a desfăşurat în trei unităţi de învăţământ, desemnate Centre de concurs, astfel: Centrul nr. 1 - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân”,Centrul nr. 2 - Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu” şi Centrul nr. 3 - Liceul Teoretic „Traian”. Candidaţii trebuie să obţină minimum nota 7 (şapte) atât la proba scrisă, cât şi la proba practică/inspecţia specială la clasă în profilul postului pentru angajarea pe perioadă nedeterminată (titularizare) şi minimum nota 5 (cinci) atât la proba scrisă, cât şi la proba practică/inspecţia specială în profilul postului pentru angajarea pe perioadă determinată (suplinire).
 

Note cupirnse între 9.00 şi 9,99

 
Mihaela-Cristina Agapie - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,75; Georgiana-Adina Andrei - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,2;
Lenţa Anuţi - Limba şi literatura română - 9,15; Florentina Barbato - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar - 9; Cristina Mihaela Borodescu - Matematică – 9,6; Ioana Maria Boroş - Matematică - 9,15; Ruxandra Bucur - Limba şi literatura franceză - 9,2; Mirela Bulgaru - Limba şi literatura română - 9,75; Nejla Calivet - Biologie - 9,45; Roxana Ioana Călianu - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăţurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,6; Oana Bianca Chivu - Biologie – 9,6; Andreea-Lavinia Ciocoiu - Limba şi literatura română – 9; Elena Ciolacu - Limba şi literatura română – 9,25; Ionuţ-Georgel Condurache - Geografie – 9; Nicoleta Constantinescu - Limba şi literatura română – 9,45; Daniel Dăneci-Pătrău - Matematică - 9.05; Mihaela Drăghici - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9,5;
Mariana Frangulea - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9; Ionela Frăţilă - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în gradiniţa de copii – 9,2;
Mihai Giumba - Mecanică – 9; Raluca- Mihaela Grecu - Biologie – 9;
Han Geta - limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9,1; Ana Maria Claudia Haranita - Limba şi literatura română – 9,8; Ionescu Diana - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,2; Simona Antoanela Iuteş - Limba şi literatura română – 9,5, Johansen Alexandra - Arte vizuale (educaţie plastică / educaţie vizuală) – 9,25; Amalia Josan - Educaţie fizică şi sport – 9,3; Aureliana Manea - limba şi literatura română – 9,35; Manea Cristina - Limba şi literatura română - 9.25;
Mihaela Manole - Limba şi literatura engleză – 9,25; Gheorghe Nicoleta-Alina Marin - Limba şi literatura română – 9; Andreea Claudia Mihei - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactica generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9,55; Nicoleta Minciu - Cultura civică şi educaţie şocială – 9,45; Bianca - Roxana Moise - Limba şi literatura engleză – 9,05; Lavinia-Mihaela Moldovan - Limba şi literatura română – 9,30; Marie Jeanne Ștefania Munteanu - Limba germana modernă – 9,2; Mihaela Victoria Naum - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în gradiniţa de copii – 9,2; Kiymet-Melisa Nazif - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,8; Mihaela Dorina Neguriţă - Limba şi literatura română – 9; Valentina Florentina Nicolof - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în gradiniţa de copii – 9; Sorin Cristian Nucă - Religie ortodoxă – 9,4;
Cerasela-Mariana Ovreiu - Economic, administrativ, poştă – 9,9; Cătălin Nicuşor Pisică - Matematică – 9,9; Irina Rusu - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar - 9,65; Mihaela-Valentina Rusu - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9,65, Bianca Sauciuc - Limba şi literatura română – 9; Mirela Smeu - Biologie – 9,6; Adriana Stan - Mecanică – 9,3; Nicolae Stoian - Geografie – 9,1; Gabriela Mariana Șerban - Limba şi literatura română, elemente de pedagogie şcolară şi elemente de didactică generală aplicate disciplinelor din învăţământul primar – 9,5; Mădălina Tănase - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în grădiniţa de copii – 9,4; Cristina-Valentina Tudoran - Limba şi literatura română, pedagogia preşcolară şi metodica desfăşurării activităţilor instructiv-educative în gradiniţa de copii – 9,7; Miorica Țuluca - Biologie – 9,2; Daniela-Monica Uzunu - biologie – 9,7; Andreea-Liliana Vlăduceanu - Limba şi literatura engleză – 9,5; Georgiana-Paraschiva Voinea - Biologie – 9,05.
 
Notele la titularizare pot fi consultate AICI.
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii