Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
13:36 02 07 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

VIDEO. Doi tineri reținuți la Constanța după ce ar fi furat piese dintr-o magazie feroviară

ro

02 Jul, 2026 12:24 161 Marime text


Doi tineri, de 23 și 25 de ani, au fost reținuți de polițiștii din cadrul Serviciului Siguranță Transporturi, fiind cercetați într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de furt, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța.

Potrivit anchetatorilor, la data de 1 iulie, în jurul orei 09:00, cei doi ar fi sustras mai multe piese de vagoane din magazia unei societăți de transport feroviar de marfă din municipiul Constanța.


Oficial de la IPJ Constanța

Urmare a cercetărilor într-un dosar penal care vizează săvârșirea infracțiunii de furt, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Transporturi, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, au reținut doi tineri, de 23, respectiv 25 de ani, cercetați pentru comiterea faptei.

Din cercetările efectuate de către polițiști a reieșit faptul că, la data de 1 iulie a.c., în jurul orei 9.00, cei în cauză ar fi sustras, din magazia unei societăți de transport feroviar de marfă, din municipiul Constanța, mai multe piese de vagoane. 

În urma administrării probatoriului în cauză, aceștia au fost reținuți pentru 24 de ore, fiind introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.


Astăzi, 2 iulie a.c., persoanele cercetate urmează a fi prezentate procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, cu propuneri corespunzătoare.


Vezi toate STIRILE VIDEO!

Ti-a placut articolul?

Comentarii