Știri Constanța Cu alcoolemie 0,92 mg/l alcool pur, un bărbat s-a aventurat în trafic
Știri Constanța: Cu alcoolemie 0,92 mg/l alcool pur, un bărbat s-a aventurat în trafic
04 Dec, 2025 18:34
ZIUA de Constanta
109
Marime text
109
Marime text
Poliția Constanța a acționat în forță în această noapte, depistând doi șoferi care s-au urcat la volan sub influența băuturilor alcoolice, punând în pericol viața participanților la trafic!Un bărbat de 36 de ani a fost prins cu o alcoolemie de 0,92 mg/l alcool pur în aerul expirat! Un șofer de 50 de ani a fost depistat cu 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat!
Oficial de la IPJ Constanța
La data de 4 decembrie a.c., în jurul orei 00.30, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secției 2 au identificat un bărbat, de 50 de ani, care a condus un autoturism pe bulevardul Aurel Vlaicu din municipiul Constanța, în timp ce s-ar fi aflat sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
La data de 3 decembrie a.c., în jurul orei 23.00, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Siguranță Rutieră au identificat un bărbat, de 36 de ani, care a condus un autoturism în zona Portului turistic Tomis din municipiul Constanța, în timp ce s-ar fi aflat sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,92 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
Citește și:
Știri RomâniaAccident grav! Un șofer a fugit de la locul faptei după ce a rănit trei persoane! Printre victime, o fetiță de 8 ani
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


