Șofer cu permis anulat, depistat conducând un autoturism neinmatriculat în județul Constanța
Șofer cu permis anulat, depistat conducând un autoturism neinmatriculat în județul Constanța


Potrivit unui comunicat al Gărzii de Coastă, poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au depistat, în trafic, un cetățean român care conducea un autovehicul neînmatriculat și având dreptul de a conduce suspendat.
În cauză, polițiștii de frontieră, sub coordonarea Parchetului de pe Lângă Judecătoria Mangalia, efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii unor infracțiuni la regimul rutier.În data de 06.06.2025, polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Negru Vodă au oprit pentru control, pe DN 38, un autoturism condus de către un cetățean român.
În urma verificărilor specifice efectuate a rezultat faptul că persoana are dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice anulat. Totodată, s-a constatat faptul că plăcuțele de înmatriculare montate pe autoturism, emise de Emiratele Arabe Unite, nu sunt valabile pe teritoriul României“ - conform reprezentanților Gărzii de Coastă
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp