Razii ale polițiștilor în municipiul Constanța! Au fost aplicate mai multe amenzi! Ce nereguli au fost constatate
Razii ale polițiștilor în municipiul Constanța! Au fost aplicate mai multe amenzi! Ce nereguli au fost constatate
05 Oct, 2023 18:40
ZIUA de Constanta
977
Marime text



La data de 4 octombrie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 2 Poliție au desfășurat o acțiune pentru menținerea ordinii și liniștii publice și prevenirea traficului și consumului de droguri sau alte substanțe interzise.
În urma activităților desfășurate, au fost aplicate 4 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 2.000 de lei.
La data de 4 octombrie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Biroul Rutier au desfășurat o acțiune pe linia acordării de prioritate și respectării culorii roșii a semaforului.
Potrivit IPj Constanța, în urma activităților desfășurate, au fost aplicate 22 de sancțiuni contravenționale la O.U.G. 195/2002, în valoare totală de aproximativ 25.000 de lei.
De asemenea, au fost reținute, în vederea suspendării, 19 permise de conducere, dintre care 15 pentru neacordare de prioritate și 4 pentru nerespectarea culorii roșii a semaforului.
Totodată, au fost retrase 1 certificat de înmatriculare și 2 seturi de plăcuțe cu numere de înmatriculare.
La data de 4 octombrie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 4 Poliție au desfășurat o acțiune pentru menținerea ordinii și liniștii publice și prevenirea traficului și consumului de droguri sau alte substanțe interzise, în proximitatea unităților de învățământ.
În urma activităților desfășurate, au fost aplicate 4 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 2.000 de lei.
Citește și:
Razii ale polițiștilor în municipiul Constanța. Au fost aplicate mai multe amenzi
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii