Premiant al concursului "Dreptul la timp"
Premiant al concursului "Dreptul la timp"
11 Apr, 2006 00:00
ZIUA de Constanta
1398
Marime text
1398
Marime text
Colegiul National "I. L. Caragiale" din Ploiesti a organizat in perioada 10 februarie - 20 martie a.c., Sesiunea Internationala de Comunicari Stiintifice Nichita - "Dreptul la timp". Elevii au trimis studii originale, cu referire la bibliografia studiata din opera lui Nichita Stanescu. In urma selectionarii referatelor, elevul George-Mihael Manea, in clasa a XI-a la Liceul Teoretic "G. Calinescu", a obtinut marele premiu al juriului. Premierea a avut loc pe 31 martie, in cadrul Festivalului International de Poezie "Nichita Stanescu", la care au participat personalitati de marca ale culturii romanesti.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


