Poliția din Constanța și Mangalia, bilanț după acțiunile "Blocada". Amenzi, permise și certificate retrase
Poliția din Constanța și Mangalia, bilanț după acțiunile "Blocada". Amenzi, permise și certificate retrase
14 Jun, 2025 21:13
ZIUA de Constanta
326
Marime text



Au fost aplicate amenzi, retrase certificate de înmatriculare și reținut un permis de conducere.
Oficial de la IPJ Constanța
La data de 13 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța –Secția 4 Poliție au desfășurat activități în cadrul acțiunii Blocada, pentru prevenirea faptelor săvârșite cu violență și a traficului și consumului de substanțe interzise.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 16 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 6.000 de lei.
De asemenea, au fost retrase 2 certificate de înmatriculare.
La data de 13 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța au acționat în zonele adiacente și în incinta școlilor, pentru menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea delincvenței juvenile și a consumului de droguri.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 2 sancțiuni contravenționale, în valoare de 700 de lei.
La data de 13 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mangalia au desfășurat activități în cadrul acțiunii Blocada, pentru asigurarea climatului optim de ordine și siguranță publică și prevenirea traficului și consumului de substanțe interzise.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 15 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 11.000 de lei.
De asemenea, a fost reținut un vederea suspendării un permis de conducere și a fost retras un certificat de înmatriculare.
Citește și:
Știri ConstanțaȘofer de 25 de ani fără permis și altul cu dreptul de a conduce suspendat, prinși în trafic
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii