Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
22:50 05 08 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O nouă licitație pentru proiectul DJ 226A Cetatea Histria-DN22 Tariverde. Proiectul este finanțat prin Programul Operaţional Regional 2014-2020

ro

09 Jul, 2020 00:00 602 Marime text
  • Licitație pentru servicii de dirigenție de șantier aferente proiectului ”Modernizare infrastructură de transport regional pe traseul DJ 226A Cetatea Histria-DN22/ Tariverde”
  • Sunt puși la bătaie aproape 200.000 lei
  • Obiectivul lucrării este conectarea drumului judeţean DN22 la reţeaua TEN-T, realizată prin POR 2014 - 2020 ITI Delta Dunării


Consiliul Județean Constanța scoate la licitație contractul privind „servicii de dirigenție de șantier” aferente proiectului ”Modernizare infrastructură de transport regional pe traseul DJ 226A Cetatea Histria-DN22/ Tariverde”, cod SMIS 121196.
Valoarea totală estimată este de 193.838.39 lei.

Proiectul este finanțat prin Programul Operaţional Regional 2014-2020, Axa prioritară 6- Îmbunătăţirea infrastructurii rutiere de importanţă regională, Prioritatea de intervenţie 6.1. -Stimularea mobilităţii regionale prin conectarea nodurilor secundare şi terţiare la infrastructura TEN - T, inclusiv a nodurilor multimodale - Investiţii Teritoriale Integrate în Delta Dunării (ITI DD), Contract de finanţare nr. 4086/26.03.2019.

Prin proiectul menţionat, Unitatea Administrativ Teritoriala Judetul Constanta urmăreşte propune conectarea drumului judeţean la reţeaua drumurilor naţionale (DN22) şi reţeaua TEN-T, prevăzută a se realiza prin POR 2014 - 2020 ITI Delta Dunării, cu implicaţii asupra dezvoltării locale, judeţene, regionale, naţionale atrăgând în circuitul economic zone cu o dezvoltare structural deficitară, prin intermediul mecanismelor financiare oferite de Uniunea Europeana şi Bugetul Statului Roman, prin Programului Operaţional Regional 2014-2020.
 

Cine răspunde de licitație?

Persoanele cu funcţie de decizie în cadrul autorităţii contractante în ceea ce priveşte organizarea, derularea şi finalizarea procedurii de atribuire, sunt: Țuțuianu Marius Horia - Președinte; Learciu Dumitru Daniei - Vicepreședinte; Palaz Claudiu lorga - Vicepreședinte; Matichescu Mirela Florența-Administrator public; Belu Mariana - Secretar al județului; Banciu Mihaela Leila - Director General - Direcția Generală de Administrație Publică și Juridică; Blacioti Georgeta - Director General - Direcția Generală Economico-Financiară; Cristache Florina - Director General Adjunct - Direcția Generală Economico-Financiară; Georgescu Elena - Director Generai - Direcția Generală de Proiecte; Nache loan Mihai - Director General Adjunct - Direcția Generală de Proiecte; Petrachi Mihaela Anca - Director Executiv - Direcția de Dezvoltare Județeană și Coordonarea Instituțiilor de Sănătate, Sport și învățământ; Jeaca Dumitru- Director Executiv- Directia Turism Coordonarea Institutiilor de Cultura Subordonate; Rancichi Sebastian Florin - Director Generai - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat Autoritatea Județeană de Transport; Hagea Cristian Adi - Director General Adjunct - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat- Autoritatea Județeană de Transport; Voitinovici Diana Roxana - Director General Adjunct- Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Tănase Carmen Ioana - Arhitect Șef - Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Bănică Marian - Șef Serviciu - Serviciul Promovare Proiecte Europene - Direcția Generală de Proiecte; Căluț Ciprian Lucian - Șef Serviciu - Serviciul Achiziții, Analiză Piață, Urmărire Contracte, Direcția Generală Economico-Financiară; Cîrciu Veronica - Șef Serviciu - Serviciul Buget-Direcția Generală Economico-Financiară; Comănici Carmen - Șef Serviciu - Serviciul Resurse Umane Salarizare - Direcția Generală Economico- Financiară; Dumitru Irina Roxana-Șef Serviciu -Serviciul Dezvoltare și Coordonare, Direcția de Dezvoltare Județeană și Coordonarea Instituțiilor de Sănătate, Sport și învățământ; Dimitrov Cristina Mădălina - Șef Serviciu - Serviciul Urbanism, Programe Naționale de Dezvoltare Locală - Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Iordache Elena Mihaela - Şef Serviciu-Serviciul Financiar-Direcţia Generală Economico-Financiară; Istrate Gabriela - Șef Serviciu - Serviciul Turism, Promovare Turistică și Coordonarea Centrului de Excelență în Turism; lacob Constantin Răzvan - Șef Serviciu - Administrație Publică, Relații Internaționale, Arhivă și ONG-uri, Direcția Generală de Administrație Publică și Juridică; Manea Elena Liliana - Şef Serviciu-Serviciul Financiar-Direcţia Generală Economico-Financiară; Orozan Florentina-Lăcrămioara - Șef Serviciu- Serviciul Protecția Mediului - Direcția Generală de Proiecte; Prini Raluca Florentina - Șef Serviciu – Serviciul Management Proiecte - Direcția Generală de Proiecte; Stoica Carmen Magdalena - Șef Serviciu - Serviciul de Analiză Strategică și Creșterea Competitivității (Intelligence Competitive); Tănasă Getuța - Șef Serviciu-Serviciul Investiții- Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Voicu Silvia - Șef Serviciu - Serviciul Administrarea Domeniului Public și Privat - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat - Autoritatea Județeană de Transport; Pedestru Carmen Luminița Adriana - Șef Birou – Birou Informatică ~ Direcția Generală Economico-Financiară; Tudosoiu Adriana - Șef Birou - Biroul Pavilion Expozițional - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat - Autoritatea Județeană de Transport; Popescu Irina - Manager proiect Sistem de Management Integrat al Deșeurilor. Consilieri județeni: Beres Adrian-Petre, Bizineche Adrian, Bola Bogdan-Alexandru, Boldea Lavinia, Ciobanu Cosmin, Ciucă Nicolae, Crușoveanu Marian, Donțu Gheorghe, Drăghici Rareș-Cosmin, Enescu Dumitru-Marius, Florea Dumitru, Gălușcă Constantin, Gheorghe Veronica- Adriana, Gima Stelian, lordache Marian, luruc Luminița, Lămureanu Gheorghe, Lebidov Steluța, Lokman Ionela, Marinescu Ion, Matei Radu-Bogdan, Memiș Baiazid, Moldovanu Vasile, Nedelcu Sabrina-Maria, Niță Luminița, Pintilie Mircea, Popa Liviu, Prodan Ecaterina, Senopol Virgil-Cristian, Șavlovschi Marcel, Tromiadis Mircea, Topolov Geanina-lonela, Turcu Daniel și Zahariuc Cristian-Florin.
Termenul limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 22.07.2020 în SEAP.

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii