FOTO În ce stadiu sunt lucrările de reabilitare al școlilor din municipiul Constanța! Anunțul primarului, Vergil Chițac
FOTO: În ce stadiu sunt lucrările de reabilitare al școlilor din municipiul Constanța! Anunțul primarului,
223
Marime text
Primarul Municipiului Constanța, Vergil Chițac anunță că lucrările de reabilitare și modernizare continuă la Liceul Teoretic „George Călinescu” și la școlile gimnaziale nr. 37, nr. 14 și nr. 10, conform etapelor și termenelor stabilite.Astfel, la Școala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu”, investiția a fost deja finalizată, iar din septembrie, elevii și profesorii vor reveni într-o școală complet modernizată.
PRECIZĂRI:Așa cum am promis, pregătim din timp noul an școlar. Lucrările de reabilitare și modernizare continuă la Liceul Teoretic „George Călinescu” și la școlile gimnaziale nr. 37, nr. 14 și nr. 10, conform etapelor și termenelor stabilite.
La Școala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu”, investiția a fost deja finalizată. Din septembrie, elevii și profesorii vor reveni într-o școală complet modernizată. Proiectul, în valoare de aproximativ 24,5 milioane de lei, finanțat prin PNRR, a inclus reabilitarea energetică a clădirii, modernizarea instalațiilor, refacerea spațiilor interioare și instalarea unui sistem modern de protecție împotriva incendiilor. De asemenea, școala a fost dotată cu mobilier și echipamente moderne.
Continuăm să investim în educație!“ - conform primarului Vergil Chițac.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Tags: Vergil Chitac
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


