Control în trafic pe strada Mihai Eminescu din Cumpăna. Un șofer de 58 de ani a fost condus la spital pentru probe biologice
Control în trafic pe strada Mihai Eminescu din Cumpăna. Un șofer de 58 de ani a fost condus la spital pentru
05 Jul, 2026 17:39
ZIUA de Constanta
154
Marime text
154
Marime text

Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Ordine și Siguranță Publică au identificat ieri, 4 iulie a.c., în jurul orei 19.10,un bărbat, de 58 de ani, care a condus un autoturism pe strada Mihai Eminescu din localitatea Cumpăna, în timp ce s-ar fi aflat sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,79 mg/l alcool pur în aerul expirat, potrivit IPJ Constanța.
Ulterior, acesta a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
PRECIZĂRI:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


