Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
14:01 06 05 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constanța Bărbat suspectat că a vandalizat o stație CT BUS pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu (VIDEO)

ro

06 May, 2025 10:56 262 Marime text
Foto: Primăria ConstantaÎn data de 4 mai, în jurul orei 09:00, pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu, vizavi de stația de carburanți Rompetrol, polițiști locali au surprins un bărbat în timp ce vandaliza, prin lovire, geamul unei stații de transport public CT BUS, distrugând sistemul de prindere al acestuia.

Potrivit DGPL, persoana în cauză a fost condusă la sediul Direcției Generale Poliția Locală Constanța, unde au fost întocmite documentele legale necesare. Ulterior, împreună cu documentele, bărbatul a fost predat organelor abilitate din cadrul Secției 2 Poliție, în vederea continuării cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere.

Facem apel către toți cetățenii să nu rămână indiferenți în fața unor astfel de fapte și să anunțe autoritățile competente“ - au mai precizat reprezentanții Primăriei Constanța

Sesizați imediat:
          •        Numărul unic de urgență: 112
          •        Dispeceratul Direcției Generale Poliția Locală Constanța:
          •        Tel.: 0241 484 205
          •        Tel.: 0341 922

Implicarea fiecăruia dintre noi este esențială pentru un oraș civilizat, sigur și protejat!
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Vezi toate STIRILE VIDEO!

Ti-a placut articolul?

Comentarii