Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
10:33 19 01 2021 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Consiliul Județean Constanța cumpără servicii de dirigenție de șantier pentru reabilitarea MINAC

ro

04 Dec, 2020 19:21 642 Marime text
  • Consiliul Județean Constanța (CJC) achiziționează servicii de dirigenție de șantier pentru reabilitarea Muzeului de Istorie Națională și Arheologie Constanța (MINAC).

Consiliul Județean Constanța (CJC) organizează licitație publică pentru achiziționarea de „servicii de dirigenție de șantier" aferente proiectului "Reabilitarea Muzeului de Istorie Națională și Arheologie Constanța" Cod SMIS 116053.

Descrierea contractului

Obiectul contractului de achiziție publică îl reprezintă prestarea serviciilor de - dirigentie de șantier în cadrul proiectului „Reabilitarea Muzeului de Istorie Naţională şi Arheologie Constanţa”, Cod SMIS 116053, în vederea implementării cu succes a acestuia, din punct de vedere al parametrilor timp, cost, calitate și siguranță, și în conformitate cu legislaţia, standardele şi reglementările tehnice în vigoare. Serviciile se vor realiza, în conformitate cu legislația aplicabilă (Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcții, cu modificările și completările ulterioare, Ordinul MCPN nr. 2495/2010 și Ordinul MDRT pentru aprobarea Procedurii de autorizare a diriginților de șantier nr. 1496/2011), pentru întreaga perioadă de pregătire, executare, recepționare a lucrărilor și perioada de notificare a defectelor.

Potrivit Licitatiapublica.ro, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: 3 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la Sectiunea I.3. din Fisa de date, respectiv 8 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Valoarea totală estimată a contractului este de 253.440 lei.

Persoanele care dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante

Lupu Mihai - Președinte; Stelian Gima- Vicepreședinte; Petre Enciu- Vicepreședinte; Monea Gabriel-Administrator public; Belu Mariana - Secretar al județului; Banciu Mihaela Leila - Director General - Direcția Generală de Administrație Publică și Juridică; Dragan George- Sef Serviciul Control; Blacioti Georgeta – Sef Serviciul Financiar - Direcția Generală Economico-Financiară; Cristache Florina - Director General Adjunct - Direcția Generală Economico-Financiară; Georgescu Elena - Director General - Direcția Generală de Proiecte; Hagea Cristian Adi - Director General Adjunct - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat- Autoritatea Județeană de Transport ; Nache loan Mihai - Director General Adjunct - Direcția Generală de Proiecte; Petrachi Mihaela Anca - Director Executiv - Direcția de Dezvoltare Județeană și Coordonarea Instituțiilor de Sănătate, Sport și învățământ; Jeaca Dumitru- Director Executiv- Directia Turism Coordonarea Institutiilor de Cultura Subordonate; Rancichi Sebastian Florin - Director Generai - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat Autoritatea Județeană de Transport; Voitinovici Diana Roxana - Director General Adjunct- Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Tănase Carmen Ioana - Arhitect Șef - Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Bănică Marian - Șef Serviciu - Serviciu Promovare Proiecte Europene - Direcția Generală de Proiecte; Căluț Ciprian Lucian - Șef Serviciu - Serviciul Achiziții, Analiză Piață, Urmărire Contracte, Direcția Generală Economico-Financiară; Cîrciu Veronica - Șef Serviciu - Serviciu Buget-Direcția Generală Economico-Financiară; Comănici Carmen - Șef Serviciu - Serviciul Resurse Umane Salarizare - Direcția Generală Economico- Financiară; Dumitru Irina Roxana-Șef Serviciu -Serviciul Dezvoltare și Coordonare, Direcția de Dezvoltare Județeană și Coordonarea Instituțiilor de Sănătate, Sport și învățământ; Dimitrov Cristina Mădălina - Șef Serviciu - Serviciu Urbanism, Programe Naționale de Dezvoltare Locală - Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Istrate Gabriela - Șef Serviciu - Serviciu Turism, Promovare Turistică și Coordonarea Centrului de Excelență în Turism; Orozan Florentina-Lăcrămioara - Șef Serviciu- Serviciu Protecția Mediului - Direcția Generală de Proiecte; Prini Raluca Florentina - Șef Serviciu – Serviciul Management Proiecte - Direcția Generală de Proiecte; Ragalie Danut- Sef Serviciu- Serviciul Monitorizare Investitii Proiecte, Avizare; Stoica Carmen Magdalena - Șef Serviciu - Serviciu de Analiză Strategică și Creșterea Competitivității (Intelligence Competitive); Tănasă Getuța - Șef Serviciu-Serviciu Investiții- Direcția Generală Tehnică Urbanism și Amenajarea Teritoriului; Voicu Silvia - Șef Serviciu - Serviciu Administrarea Domeniului Public și Privat - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat - Autoritatea Județeană de Transport; Ionescu Adrian Victor- Șef Serviciu - Serviciu Autoritatea Judeteana de Transport - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat - Autoritatea Județeană de Transport; Martin Oana Aurora- Sef Serviciu – Serviciu Administratie Publica, Relatii Internationale, Arhiva si ONG-uri; Pedestru Carmen Luminița Adriana - Șef Birou – Birou Informatică, Direcția Generală Economico-Financiară; Tudosoiu Adriana - Șef Birou - Biroul Pavilion Expozițional - Direcția Generală Administrarea Domeniului Public și Privat - Autoritatea Județeană de Transport; Consilieri județeni: Badila George, Bercaru Nicoleta, Bola Bogdan-Alexandru, Bucovala Enache, Chiriac Stefan Cristian, Ciobanel Marius Costel, Ciobanu Cosmin, Constantinescu Dana- Mariana, Crușoveanu Marian, Dima Alexandru Cristian, Dontu Gheorghe, Dordea Andrada, Dragan Leonard, Dragnea Marilena, Filipescu Razvan, Geafer Dincer, Gheorghe Veronica Adriana, Guteanu Stere, Ilie Catalin Costel, Mirsu Alexandru, Nedelcu Edward Ilyus, Negoi Eugen Remus, Opreanu Dorin Dumitru, Palaz Claudiu-Iorga, Petre Marius Liviu, Pirvulescu Florin, Popa Liviu, Rizea Vasile, Scrieciu Mihaela Antoanela, Senopol Virgil Cristian, Tanase Leonard Florin, Topolov Gianina Ionela, Tutuianu Marius Horia, Zahariuc Cristian-Florin.

Termenul limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 21.12.2020, ora 15:00.


În secţiunea „Documente” puteţi consulta anunţul de participare la această licitaţie.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii