Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
23:36 20 06 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Acțiuni ale polițiștilor în județul Constanța! Au fost aplicate mai multe amenzi

ro

20 Jun, 2025 19:39 181 Marime text
Polițiștii IPJ Constanța au aplicat mai multe sancțiuni în urma unor acțiuni desfășurate în județul Constanța. 

Potrivit IPJ Constanța, la data de 19 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 3 Poliție au desfășurat o acțiune de tip Blitz, pentru combaterea migrației ilegale și a contrabandei, în contextul aderării României la Spațiul Schengen.

În urma neregulilor constatate au fost aplicate 7 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 11.000 de lei.

Totodată, au fost retrase 2 certificate de înmatriculare și 1 set de plăcuțe cu numere de înmatriculare. 

La data de 19 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mangalia – Biroul Siguranță Rutieră au desfășurat o acțiune pentru prevenirea accidentelor de circulație.

În urma neregulilor constatate au fost aplicate 11  sancțiuni contravenționale, 10 dintre acestea fiind aplicate pentru neacordarea de prioritate vehiculelor. 

Valoarea sancțiunilor contravenționale este de peste 13.000 de lei.

De asemenea, au fost reținute în vederea suspendării 11 permise de conducere.
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii