Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
00:42 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

DNA caută îngrijitor!

ro

12 Mar, 2023 11:35 3374 Marime text

Direcția Națională Anticorupție organizează concurs/examen în vederea ocupării pe perioadă nedeterminată a unui post de execuție vacant de îngrijitor (personal contractual) în cadrul Biroului administrativ, întreținere și deservire din cadrul Departamentului economico-financiar și administrativ

Concursul/examenul va avea loc la sediul Direcției Naționale Anticorupție din București, Piața Valter Mărăcineanu nr. 1-3, sector 1 și va consta în susținerea unei probe practice și a unui interviu, după cum urmează:
- 19 aprilie 2023, ora 10:00 – proba practică, constând în testarea abilităților și aptitudinilor practice;
- 25 aprilie 2023, ora 10:00 – interviul, constând în testarea abilităților, aptitudinilor și motivației candidaților.

Condiții de ocupare a postului:

Condițiile generale:

a) are cetățenia română sau cetățenia unui alt stat membru al Uniunii Europene, a unui stat parte la Acordul privind Spațiul Economic European (SEE) sau cetățenia Confederației Elvețiene;
b) cunoaște limba română, scris și vorbit;
c) are capacitate de muncă în conformitate cu prevederile Legii nr. 53/2003 - Codul muncii, republicată, cu modificările și completările ulterioare;
d) are o stare de sănătate corespunzătoare postului pentru care candidează, atestată pe baza adeverinței medicale eliberate de medicul de familie sau de unitățile sanitare abilitate;
e) îndeplinește condițiile de studii, de vechime în specialitate și, după caz, alte condiții specifice potrivit cerințelor postului scos la concurs;
f) nu a fost condamnată definitiv pentru săvârșirea unei infracțiuni contra securității naționale, contra autorității, contra umanității, infracțiuni de corupție sau de serviciu, infracțiuni de fals ori contra înfăptuirii justiției, infracțiuni săvârșite cu intenție care ar face o persoană candidată la post incompatibilă cu exercitarea funcției contractuale pentru care candidează, cu excepția situației în care a intervenit reabilitarea;
g) nu execută o pedeapsă complementară prin care i-a fost interzisă exercitarea dreptului de a ocupa funcția, de a exercita profesia sau meseria ori de a desfășura activitatea de care s-a folosit pentru săvârșirea infracțiunii sau față de aceasta nu s-a luat măsura de siguranță a interzicerii ocupării unei funcții sau a exercitării unei profesii.

Condiții specifice:

• studii generale (minim 8 clase);
• vechime în muncă: minim 3 ani.

Durata normală a timpului de lucru este de 8h/zi, respectiv 40h/săptămână.

Informații suplimentare se pot obține la numărul de telefon 021.312.14.97/ int. 2658; persoană de contact: grefier Carmen Ciobanu – Serviciul resurse umane, perfecționare profesională și documentare; e-mail de corespondență resurseumane@pna.ro .

Atribuțiile postului de îngrijitor:

• Asigură curățenia zilnică din incinta birourilor instituției;
• Asigură curățenia și igienizarea periodică a ferestrelor, ușilor etc;
• Spală și curăță zilnic grupurile sanitare și asigură materialele igienico-sanitare, conform procedurilor de lucru;
• Șterge zilnic praful și lustruiește mobilierul din birouri;
• Asigură zilnic curățenia și igienizarea holurilor, scărilor, sălilor de așteptare sau de conferințe, precum și a spațiilor de fumat;
• Colectează și depozitează gunoiul menajer la locul stabilit;
• Asigură colectarea selectivă a deșeurilor;
• Participă la curățenia și întreținerea spațiilor exterioare (parcări, spații verzi etc.).

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii