Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
12:36 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Consiliul Judeţean Constanţa scoate la concurs un post vacant

ro

18 Aug, 2018 14:43 2123 Marime text

Consiliul Judeţean Constanţa oganizează la sediul din bulevardul Tomis nr. 51, cam. 257, concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante:

Inspector-studii superioare, grad profesional asistent, din cadrul Serviciului de Analiză Strategică şi Creşterea Competivităţii (Intelligence Competitive)

Concursul va avea următoarele probe:
- probă suplimentară privind testarea competenţei lingvistice în data de 12.09.2018, ora 10.00;
- proba scrisă în data de 17.09.2018, ora 10.00;
- proba interviu.

Condiţii specifice pentru ocuparea postului:

1. Studii de specialitate: superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul Ştiinţe Economice;
2. Perfecţionări (specializări): - ;
3. Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel): -;
4. Limbi străine: o limbă de circulaţie internaţională - limba engleză) -;
- (necesitate şi nivel) de cunoaştere: citit
- nivel avansat; scris - nivel avansat; vorbit - nivel avansat.
5a. Abilităţi, calităţi şi aptitudini necesare generale:
- grad ridicat de iniţiativă, creativitate, perseverenţă;
- capacitate de analiză şi sinteză
- grad ridicat;
- capacitate sporită de a lucra în echipă şi independent;
- capacitate ridicată de atenţie, putere de concentrare;
- acordarea de consultanţă şi consiliere;
- promptitudine şi eficienţă în efectuarea lucrărilor;
- asumarea responsabilităţii;
- păstrarea confidenţialităţii;
- corectitudine şi fidelitate;
- bune abilităţi de comunicare : scrisă, orală;
- preocupare constantă pentru ridicarea nivelului profesional individual;
5b. Abilităţi, calităţi şi aptitudini specifice pentru munca în Competitive Intelligence:
- analiza inductivă;
- analiza deductivă;
- gândire critică;
- identificarea problemelor;
- organizarea informaţiilor.
6. Cerinţe specifice
- limbaj expresiv şi coerent;
- echilibru emoţional, autocontrol;
- punctualitate;
7. Competenţa managerială (cunoştinţe de management, calităţi şi aptitudini manageriale):
- perseverenţa în activitate şi imparţialitate;

Dosarele de concurs se vor depune la cam. 260, în perioada 14.08.2018-03.09.2018 şi trebuie să conţină în mod obligatoriu documentele prevăzute la art. 49 din H.G. nr.  611/ 2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoana de contact: Pascu Catiţa Anca-inspector superior, telefon 0241.48.84.33, e-mail ru-salarizare@cjc.ro.

Relaţii suplimentare se pot obţine în programul de luni până joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00.

Condiţiile de participare la concurs şi bibliografia pot fi consultate la sediul Consiliului Judeţean Constanţa şi pe pagina www.cjc.ro.

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii