Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
07:22 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

ZIUA de Constanța angajează REDACTOR ONLINE

ro

01 Feb, 2018 14:46 7894 Marime text
CUM POȚI APLICA

Dacă îți dorești să faci parte din echipa ZIUA de Constanța, avem vești bune! Căutăm redactor online!

RESPONSABILITATI
- culege informaţii si redactează ştiri/ articole/ reportaje, obţinute din surse externe sau interne: agenţii de presa, radio, tv, comunicate, pe surse;
- monitorizează constant diverse surse de informaţii: pagini web, presa, pentru a fi la curent cu ce se întamplă la nivel naţional şi local;
- activităţi de documentare, selectare şi verificare a informaţiilor în vederea pregătirii articolelor, fiind responsabil(ă) pentru ceea ce scrie;
- crearea de contacte pentru a menţine un flux constant de informaţii;

CERINTE
-  cunoaşterea excelenta a limbii romane
-  exprimare clara/coerenta, creativitate, dezinvoltura
-  capacitate de sinteză, viteză de redactare
-  foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
-  seriozitate şi dorinţa de a câştiga experienţă
-  disponibilitate la program variabil;

BENEFICII OFERITE
- salariu: 1500 lei net
- se lucrează în 3 ture a câte 8 ore
- 10 zile libere pe luna/ echipa are 3 persoane

Experiența anterioară de lucru în presa scrisă sau online reprezintă un avantaj.

CA SĂ APLICI PENTRU ACEST JOB TREBUIE SĂ NE TRIMIȚI:
Un CV actualizat
Un articol pe un subiect la alegere

Așteptăm CV-ul tău pe adresa ziua@seanet.ro.
Dacă îndeplinești toate condițiile, te vom invita la o discuție.
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii